Rusya İhracat Ve Transit Ticaret Çözümleri

RUSYA İHRACAT VE TRANSİT TİCARET ÇÖZÜMLERİ

Rusya / Ukrayna arasında devam eden savaş sebebiyle dünya ticaretinin ekseni Türkiye üzerine yoğunlaşmış durumda. İran’a uygulanan Amerikan ambargosu sebebiyle orta doğunun lojistik üssü halene gelen Ülkemiz Rusya/ Ukrayna savaşı sebebiyle yine kilit bir nokta konumundadır.

Gerek Rusya’nın tedarik zinciri dahilinde ihtiyaç duyduğu sanayii ürünlerinin tedariki, gerekse Rusya’nın üretim hattında sektör lideri olduğu ürünlerin dünya pazarına açılması sürecinde Türkiye’nin önemi artık yadsınamaz bir şekilde göz önündedir. Yıllardır bizlere öğrencilik dönemlerimizden beri anlatılan coğrafi konumun önemi bir kez daha gözler önüne geliyor.

Bu tedarik süreci dahilinde ülkelerin birbirine uyguladığı ticaret önlemleri, Özet beyan işlemleri, transit ticaret süreci, gümrükleme hizmeti gibi hususlarda çözüme yönelik faaliyetlerimiz ile Türkiye’nin dünya ticaretinde olan payının artmasına katkıda bulunuyoruz.

Detaylı bilgi ve çözüm önerilerimiz için iletişim bilgilerimiz aracılığı bizimle irtibata geçebilir, dış ticaretinize yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Unutmayın dış ticarette tesadüflere ve pardona yer yoktur. Uzmanı olmadığınız her hususta olduğu gibi Dış ticaret sürecinde de danışmanlık hizmeti almanız firmanıza değer katacaktır.

Gümrük Müşaviri Cihan DEMİR