Züccaciye İthalatı

ZÜCCACİYE İTHALATI 

Müşavirlik hizmeti verdiğimiz başlıca sektörler  arasında züccaciye ürün grubu  yer almaktadır.

Ürün grubu olarak Züccaciye kendi içinde birden fazla kategoriye ayrılmaktadır. Mamul olduğu eşyadan ( Porselen, Seramik, Graden, ahşap, Cam, metal vb)  kullanım amacına ( mutfak, ev, dekorasyon vb.)  kadar ürünleri birçok başlık altında sınıflandırmamız mümkündür.

Söz konusu sınıflandırmanın asli amacı ürün gruplarının  vergi oranlarının (teknik tabirle GTİP ‘lerinin ) ve ithal edilmek istenmesi durumunda tedarik edilmesi gereken evrakların birbirinden farklı olmasıdır.

Örneklem ile anlatmak gerekir ise;  Çin Halk Cumhuriyeti üzerinden Porselen fincan takımı getirmek istemeniz durumunda ürünlerin renkli mi yoksa düz beyaz mı olduğu bilgisi dahi vergi oranlarını değiştirmektedir.  Yine aynı şekilde Avrupa Birliği’ne üye bir ülkeden cam bardak getirmek istemeniz durumunda camın türü ve menşe bilgisi, ödeyeceğiniz vergiyi ve gönderici firmadan   tedarik etmeniz gereken evrakları belirlememiz açısından büyük önem arz etmektedir.

Üst metinlerde de belirtiğimiz üzere dış ticarete giriş yapacağınız ürünü, satış yapacağınız pazarı bulmuş olsanız dahi gümrükleme aşamasında mağdur olmamanız ve kar – zarar dengesini en doğru şekilde hesaplayabilmeniz için profesyonel destek almak her zaman yararınıza olacaktır.

Bizler Gümrük danışmanlığı hizmetini sunarken sizlerden talep ettiğimiz evraklara istinaden; GTİP belirleme ve  olası maliyet hazırlama süreçlerini profesyonel bir şekilde hazırlıyor, İthal etmek istediğiniz ürünleri en hızlı şekilde deponuza teslim ediyoruz.

Dış ticarette “pardon”  yoktur.  İstemeyerek dahi olsa siz veya gümrükleme hizmeti aldığınız firmanın/kişinin yaptığı her yanlış beyanın bir cezai müeyyidesi vardır.  Bu yüzden doğru seçim yapın, yükünüz hafiflesin…